اربابان حماقت !<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

با عرض سلام خدمت دوستان عزیز . چند روزی گرفتار بودم و نتونستم بیام آپدیت کنم ولی امروز مطلبی شنیدم که مجبور شدم برای شما هم بگم . همون دوستی که قبلا ( مربوط به مطلب نوای شکایت ) در موردش صحبت کرده بودم چند روز پیش رفته دانشگاه که از ریاست دانشگاه اجازه تاسیس گروه موسیقی ایرانی بگیره و راهنماییش میکنن به حراست دانشگاه ! شخصی با کـَـلــّـه ای حجیم به این دوست ما میگه : "من همون کسی هستم که برای میلاد حضرت قائم (عج) به شما اجازه یه اجرای برنامه ندادم !!!! ( خلاصه کردم دیگه ! ) الانم بهتون اجازه نمیدم که این گروه مطربی رو تشکیل بدین ! به این دلیل که ساز حرام است و گوش کردنش حرام و .... سایر بهانه ها و گیرهایه الکی و بی اساس و ... ! خلاصه این بنده خدا حالش خراب میشه و رئیس دانشگاه براش آب قند میاره !!!!! و بهش دلداری میده !!!!!!! ( خدا بده از این رئیسااااا !!!!)

هر کی از یه طرف حرفی میزنه ! یکی میگه حلاله یکی میگه حرومه ! حالا نه فقط موسیقی ! خیلی از چیزایه دیگه هم همینجوره . یارووو ( جای 25 تومانی رو پیشونیش !) اومده بود خیابون . بچه اش داشت My name is slim shady (eminem) میخوند !!! حالا واسه ما قیف حروم و حلال میاد !

 

ای داد : روزگاریست که دل چهره مقصود ندید    * * *    ساقیا آن قدح آینه کردار بیار

 

آره دوستان وقتی هر کدوم از جوونای ما دنبال یه موسیقی هستن و آخرشم نمیدونن چه چیزی باید گوش بدن یه همچین ادمایی برای موسیقی که تو خون ماست تصمیم میگیرن . همه موسیقی ها زیبا هستن ولی چرا مردم ما نمیخوان میراث دار موسیقی (ملــّی ) خودشون  باشن !!؟ موسیقی که در رگ و خون ماست و شنونده های موسیقی های دور دست! عموما بعد از 25 سالگی !!! به یاد این موسیقی و این میراث عظیم خودشان میافتند ! که شاید برای فراگیری خیلی دیر باشه و حسرتی بزرگ براشون باقی میمونه .

بگذریم ! بحث سر این دوست و هزاران همخون دیگر ماست که چنین بوسیله نمایندگان جاهلیت دلشکسته میشوند و باعث اصلی خود ماییم و جوانانمون که به این اربابان جهل پر و بال میدیم . البته اینم بر میگرده به سیاست اربابان جهالت که در عین سادگی ما علیرقم جهلشان بسیار عاقلند و کاری را در پیش گرفته اند که جوانان ما از ریشه و بن خود دورکنندد تا به مرور زمان خود و مملکت خویش را به دست نابودی سپارند . در این مورد اخر بحث زیاده که میزارم واسه بعد...

 

با خواری در روزگار ننگ باشد زندگانی        * * *     مرگ بـِه  تا چنین زندمانی

 

خوب دیگه پاشین برین خونتون !

 

/ 8 نظر / 8 بازدید
عرفان

یارب این حال عجب با که توان گفت که ما..بلبلانیم که در موسم گل خاموشیم...

كورش بزرگ

سلام استاد.....ممنون که سرزدین..جالب بود.....بازم سربزنین و خوشحالم کنین!!........اهورا نگهدارت!

sarvnaz

سلام دوست عزيز. ممنون که بهم سر زدی. نوشتت خيلی جالب بود. بازم منتظرتم. شاد و موفق باشی....سروناز

shabnam

سلام ......... ديدم چندوقتيه فراموشمون کردی گفتم بازم بيام بيبينم مگه خبريه .......... خوشحالم که به موقع رسيدم و آپ ديت کردی . دختر متولد آذر دختری تنهاست ......... بهش سر بزن . .... يا حق / دختر متولد آذر

شورانگيز

سلام. ببخشيد شما با رجزخوان نسبتي نداريد؟! از كجا فهميدي دارم خودم را اذيت مي‌كنم؟! بابا بي‌خيال اين حرفها شويد!! با آن‌كه ميانه‌ي خوبي با مكاتب قديمي ندارم (چون برخي از روايت‌كنندگان اين مكاتب متأسفانه دچار تعصبات فراواني هستند)، اما بلينك تا بلينكيم!! براي بنده كه مايه‌ي افتخار است. چون از نوشته‌هاي شما عكس اين قضيه برداشت مي‌شود و با اكثر مطالب شما موافقم. من هم تقريباً از سن مورد اشاره‌ي شما شروع كردم و با آن‌كه معتقدم هيچ‌وقت براي يادگيري دير نيست، اما يادگيري از سنين پايه چيز ديگري است. در مورد ديدگاه‌هاي موجود درباره‌ي سازها و به‌خصوص استفاده‌ي ناصحيح از آن‌ها در رسانه‌هاي رسمي اين جمعه در وبلاگم خواهم نوشت.

picasso

وای خيلی وقت بود اينجا نيومده بودم .

مهسان

سلام خوبی؟واقعا حرف حق زدی و جواب نداره موفق باشی

Nazi

سلام . از اينکه بازم آدمای اهل ذوق رو بين اينهمه رنگهای بدل مي بينم که بازم دل به کار ميدن و نا اميد نميشن خوشحالم . با آرزوی سعادت .